Marek Cieśla

Przedsiębiorca z ponad 15-letnim doświadczeniem, ekspert finansowania społecznościowego, pozyskał ponad milion złotych na platformach crowdfundingowych na projekty własne oraz klientów zewnętrznych (m.in. Sher.ly, Crosslifter i Swimmo). Ukończył studia MBA Oxford Brooks, Westminster College of Computer, Kilburn College.

W okresie 2010-2017 jako inwestor prywatny, w ramach współpracy z Innovation Ventures, SATUS Venture czy Funduszem Zalążkowym KPT, Funduszem KPD, pozyskał finansowanie na akcelerację projektów inwestycyjnych, w których był/jest zaangażowany kapitałowo oraz zarządczo. W ramach tych transakcji odpowiedzialny był za przeprowadzenie pełnego procesu inwestycyjnego ze strony Spółek/Pomysłodawców, w tym kontakty z inwestorami, przygotowanie pitch decka, przygotowywanie biznes planów, negocjowanie term sheets oraz umów inwestycyjnych. Brał udział w zarządzaniu realizacją projektów oraz komercjalizacji opracowanych produktów.

Podstawą doświadczenia inwestycyjnego jest okres 2004-2009, kiedy uczestniczył w pierwszym IPO na NASDAQ pracując w firmie DivX Inc w San Diego USA. W tym czasie poznał procesy inwestycyjne, sprzedażowe, które miały wpływ na realizacje i budowanie zespołów projektowych w Polsce. W 2015 uczestniczył w pierwszy wyjściu kapitałowym przez giełdę NASDAQ. W okresie 2009-2017 pozyskał ponad 0,7 mln USD w ramach akcji Crowdfundingowych (Kickstarter, Indiegogo, PolakPotrafi czy Wspieram.to).

Założyciel agencji MIMIGroup, zajmującej się doradztwem dla startupów pod kątem product launchów.

Mentor, trener, szkoleniowiec w ramach programów akceleracyjnych i szkoleniowych (m.in. ScaleUp Krakowskiego Parku Technologicznego, NLAB – Nevada-Lubelskie Acceleration Bridge).